- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůRady a Návody3 situace, kdy si lidé berou půjčku na splátky. Není to však...

3 situace, kdy si lidé berou půjčku na splátky. Není to však správně

Nikdy nevíte, co se vám v životě přihodí. Pokud se dostanete do životně náročné situace, téměř vždy to ovlivní i vaše finance. Máte-li na krku velký úvěr, nebude jednoduché jej splácet. Spousta lidí takovou situaci vyřeší další půjčkou. Ovšem řešit splátky jinou půjčkou rozhodně není nejlepší řešení.

V těchto 3 případech si lidé nejčastěji neuváženě berou půjčku a takzvaně s ní vytloukají klín klínem. Ujistěte se, že nepatříte mezi ně.

1. Ztratili jste zaměstnání

Ze dne na den jste přišli o svůj pravidelný příjem. Co teď? Nová půjčka vám sice pomůže překlenout finančně náročné období a s tím i splácení jiných půjček. Jenže co dál? Co až peníze z této půjčky dojdou? Z čeho budete splácet půjčky stávající a ještě k tomu tuto novou? Raději se podívejte, jestli jste s půjčkou nesjednali i pojištění schopnosti splácet.

2. Přišel dlouhodobý úraz

Z pracovního procesu vás vyřadí i úraz. Váš příjem se tak na nějakou dobu minimálně značně sníží. Ve většině případů mají lidé finance akorát na to, aby pokryli nejnutnější náklady. Na zaplacení splátek si poté berou jinou půjčku. Často volí krátkodobé produkty, jako je půjčka online.

Tuto nemilou situaci můžete vyřešit tak, že si předem sjednáte životní a úrazové pojištění a hlavně ho dobře nastavíte. V případě úrazu pak většinou můžete čerpat peníze i v průběhu trvání léčby.

3. Nevyšli vám peníze na konci měsíce

V této situaci je zřizování nové půjčky vyloženě sebevražda. Pokud jste měli v měsíci nečekaně velké výdaje, do kterých se započítala oprava rozbitého auta nebo nákup nového spotřebiče do kuchyně, a nevyšly vám peníze na jiné splátky, raději požádejte o odklad splátek nebo zálohu v práci.

Jak tyto situace řešit lépe?

Jaké je ideální řešení všech těchto situací? Předcházet jim! Z každé výplaty si odkládejte část peněz bokem a nesahejte na ně. Doporučuje se mít bokem minimálně dva až tři platy pro případ nouze, ideálně však platů 6-12.

Pokud vám z výplaty na odkládání nic nezbývá, zamyslete se, jaké výdaje můžete oželet. Například místo, abyste šli na oběd do restaurace, dejte si tyto peníze bokem a najezte se doma. Místo vysedávání v kavárně si opět peníze dejte raději do pokladničky. A takových situací najdete určitě spoustu.

Co dělat, když se dostanete do problémů se splácením?

Máte-li dlouhodobý problém se splácením, v žádném případě jej neřešte neustálými půjčkami. Tímto způsobem žití se dostanete do dluhové pasti. Co nejdříve se proto obraťte na svého poskytovatele a informujte ho o svém problému. Jistě vám pomůže najít co nejpříznivější řešení pro obě strany.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek