- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůZdravíJak se vyhnout tloustnutí během dovolené? Známe odpověď!

Jak se vyhnout tloustnutí během dovolené? Známe odpověď!

Pokud si nechcete z letního pobytu u moře či jezera přinést suvenýr v podobě několika kilogramů navíc, zbystřete pozornost. Nadměrné jídlo během dovolené, ležení na pláži a nicnedělání mohou rychle pokazit postavu v každém věku.

I během takzvaných all inclusive prázdnin se můžete vyhnout přibírání. Šikovné rady prozrazuje výživová specialistka Ing. Kateřina Chomová z NUTRIADAPT Ružinov:

  1. Neztrácejte disciplínu

Zamyslete se už před vycestováním nad tím, proč během dovolené nedodržujete své běžné návyky. Tradiční omluvou bývá, že si dovolenou chcete užít opravdu naplno a bez zbytečných omezení. Toho však můžete dosáhnout i bez porušení běžných zásad životního stylu. Zapomeňte však na to, že pokud je vše v all inclusive zdarma, musíte si dopřát tři či čtyři porce najednou.

  1. Nezapomínejte se hydratovat

Dostatečný přísun vhodných tekutin je důležitý jak ve všední den, tak během dovolenkových chvil. Nezapomeňte vypít každou hodinu sklenici vody, nesycené minerálky, případně limonády připravené z vody, bylinek a ovoce bez cukru. Správně nastavený přísun tekutin pomůže předcházet dehydrataci, ale zároveň vás ochrání i před nekontrolovatelnými chutěmi na pamlsky. Pověstné – hlad je převlečená žízeň – se totiž nepoužívá jen tak bezdůvodně.

  1. Alkohol úhlavní nepřítel?

Prázdné kalorie, které si však během dovolené neradi odepíráte. Nemusíte přežít dovolenkové období jen se sklenicí čiré vody (ale můžete), důležité je se naučit správně si vybrat.

Klidně si dopřejte sklenici suchého vína, ale míchaným drinkem se obloukem vyhněte. Jsou plné sladkých sirupů a sycených slazených nápojů, což zároveň znamená, že obsahují příliš mnoho energie. Pokud si dopřejete alkohol, nezapomínejte, že je třeba jej doplnit sklenicí vody.

  1. Hýbejte se!

Téměř každý dovolenkový resort dnes nabízí možnost využít bazénu či posilovny. Naplánujte si každý den alespoň půl hodinku aktivního pohybu. Ať už využijete služeb posilovny, zaplavete si v moři nebo se při východu slunce projedete po pláži, každý pohyb vám pomůže spálit nadbytečné kalorie. Kromě toho zůstanete ve formě a návrat do běžné rutiny nebude tak bolestivý. Připravte se na to už před dovolenou, nezapomeňte si do zavazadla přibalit úbor na cvičení či tenisky.

Couple on a tropical beach at Maldives
  1. Nemusíte ochutnat všechno

Tedy minimálně ne všechno najednou. Hotelové bary a restaurace jsou plné rozmanitých lákavých dobrot. Žaludek však máte jen jeden, proto si i během dovolené zaslouží přiměřenou porci stravy. Nenakládejte si na talíř pro dva, vezměte si běžnou porci stravy, kterou byste si dopřáli i doma. Pokud máte chuť na dezert, dopřejte si jej dopoledne a odolejte pokušení vyzkoušet všechny dostupné druhy najednou. Dnů dovolené je přece dost, příležitostí ochutnat místní dobroty budete mít dostatek.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek