- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyMá každý u vás doma správný rošt v posteli?

Má každý u vás doma správný rošt v posteli?

Tak, jako se v posteli neobejdeme bez matrace, nesmí v ní chybět ani rošt, na kterém je položená. Je ale stále spousta lidí, kteří mají pod matracemi jiný „podklad“, který však není pro danou matraci vůbec vyhovující. Tím dochází k tomu, že byť si koupíme drahý typ matrace a investujeme do něj spoustu peněz, neplní funkci tak, jak má. Jen správně zvolené rošty do postele totiž dotváří kvalitní a zdravý spánek k dokonalosti.

Proč dbát na správně zvolený rošt do postele?

Jsou to právě rošty do postelí, které dbají na správnou polohu našich těl při spánku. Je pevnou oporou pro záda v případě, že je polohovací, může pomoci zádům ulevit od bolesti. Další velmi důležitou funkcí roštů je odvod vlhkosti z matrace, tedy její větrání. Každý z nás se potí, někdo víc, někdo méně, a pot, vlhkost, se dostává do matrace. Tím, že rošt pomáhá odvádět vlhkost pryč, prodlužuje matraci životnost. A nejen to. Možnost větrání matrace snižuje počet roztočů.

Rošty také odlehčují zatížení matrace a rozkládají zátěž rovnoměrně po celém lůžku. S nimi je hygiena lůžka vyšší, kromě snížení počtu roztočů se vyhnete i plísním.

Jestliže si kupujete novou matraci, je důležité vědět, zda jsou rošty do postelí, které máte aktuálně doma, vyhovující i pro daný model, který si vezete domů. Pokud ne, měli byste jej co nejdříve vyměnit.

Jak vybrat správný rošt do postele?

Než utratíte peníze za nové rošty, měli byste vědět pár základních informací. Důležitá je váha konkrétního uživatele postele a k ní adekvátní nosnost roštu. I to, jaký je zdravotní stav majitele postele hraje roli. Pevný rošt je pro zdravého vyhovující, ale ten, kdo má bolesti zad, by si měl koupit polohovací rošt s nastavitelnou tuhostí. V oblasti ramen, zad, nohou lze nastavit tuhost, která je pro daného člověka vyhovující.

Možná vás překvapí fakt, že při výběru roštu byste měli zvážit i to, jak dlouho trávíte čas v posteli a co v ní děláte. Při těchto činnostech můžete totiž využít kvality polohovacího roštu a nemuset se podkládat polštáři, opírat o čelo postele nebo stěnu atd.

Kvalitní rošty za rozumné ceny najdete na matrace.purtex.cz. Podívejte se na bohatou nabídku a vyberte si nejvhodnější rošt právě pro vaše potřeby.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek