- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyCo udělat pro to, abyste rychle našli novou práci poradí job portál...

Co udělat pro to, abyste rychle našli novou práci poradí job portál Žirafa.cz

Přijít o zaměstnání není vůbec složité. Někdy za to, že ztratíme práci a stálý, pravidelný zdroj příjmů, může „jen“ nešťastná shoda náhod, někdo se nedaří firmě nebo jednoduše ruší naši pozici a nemá pro nás další uplatnění. V mnoha případech dáváme výpověď i my, zaměstnanci, a můžeme mít mnohé důvody, od nespokojenosti s platem, po neshody s nadřízeným, přes špatný kolektiv až po nevyhovující filozofii firmy, která se za poslední roky velmi změnila. Ať je to jakkoli, pokud chcete rychle najít novou práci a mít opět pravidelný zdroj příjmů, zde je několik rad, jak tomu dospět.

Buďte aktivní v hledání práce

To je při hledání nového zaměstnání velmi důležité. Těžko si najdete novou práci, pokud budete jen sedět doma, docházet na úřad práce a čekat, až vám „něco najdou“. Mnohdy nám úřad práce nepomůže, znamená jen takovou přestupnou stanici, než se nám svou vlastní iniciativou podaří najít práce nová.

Aktivně se zajímejte nejen o pozice, které aktuálně nabízí ÚP, pod který spadáte, ale poptejte se i svých přátel, kteří by vám mohli vhodné zaměstnání doporučit. Jako základ úspěchu je také prohlížení inzerátu se zaměstnáním na nejrůznějších pracovních webech a job portálech. Nejnovější trendy jsou hledání práce on-line. Můžete také oslavit personální agenturu, dostavit se na osobní rozhovor a domluvit se na pozicích, které vás zajímají a naplňovaly by vás. Ty vám pak bude agentura nabízet.

Kvalitní životopis

Precizně zpracujte váš životopis. CV musí být naprosto reprezentativní, bez chyb, vypovídat o vás pozitivně, nikoli však v přehnaných superlativech, což by mohlo některé personalisty odradit. Nezapomeňte uvádět poslední praxi, absolvovaná školení a kurzy, uveďte, jaké jsou vaše pozitivní vlastnosti, zda jste vedli tým pracovníků, jste rádi součástí týmu, nebo jste spíš „individuální hráč“.

Ve volných chvílích, které trávíte doma, se můžete dovzdělávat v oblastech, které jste doposud opomíjely, ale víte, že by bylo dobré je znát lépe. Oprašte svou znalost jazyků, PC programů, účetnictví… Podle toho, o jakou pozici máte zájem.

Pokud budete aktivní, jistě nové zaměstnání brzy najdete. Pracovní portál Žirafa.cz patří do rodiny job aplikací společnosti 123jobs Media, největšího tuzemského poskytovatele inzerce práce v České republice.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek