- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůZdravíKouzlo ghí másla! V čem je tak jedinečné?

Kouzlo ghí másla! V čem je tak jedinečné?

Při vaření každý z nás nejčastěji používá klasický rostlinný olej nebo klasické máslo, které se dá koupit v každém obchodě. Je to už taková klasika a nikdo se nad tím nezamýšlí. Pokud byste ale chtěli vařit ze zdravých surovin, je potřeba vařit i na něčem jiném, než právě na oleji nebo klasickém másle. Kouzelníkem může být ghí máslo, které Vás v mnoha ohledech překvapí.

Ghí máslo se jinými slovy označuje jako přepuštěné máslo, které se získává z klasického, ale kvalitního másla pomocí vaření. Ghí máslo je čistý máselný tuk, který je zázrakem v kuchyni.

V čem je ghí máslo tak výjimečné?

Nebudete potřebovat žádné jiné tuky

Výhodou ghí másla je, že ho můžete použít do všech receptů. Můžete ho využívat při vaření, pečení nebo smažení. Díky tomu Vám odpadne starost kupování dalších tuků, a tím i využívání méně zdravých olejů.

Ghí máslo je superpotravina a dodá do těla vitamíny

Velkým benefitem jsou jeho účinky na lidský organismus. Ghí máslo je velmi zdravé a je zařazeno mezi superpotraviny. V ghí máslu nenajdete mléčnou bílkovinu. Pokud potřebujete doplnit vitamíny A, D, K nebo E, můžete využívat právě ghí máslo. V žádném jiném oleji nebo másle nenajdete tolik zdravých látek.

Zlepšení trávení a další výhody

Pro ghí máslo hovoří i jeho účinky na trávicí trakt. A to nejen pro lidi, kteří jsou zcela zdraví, ale také pro osoby trpící alergií na lepek. Ghí máslo obsahuje řadu skvělých látek, které tito lidé potřebují dostat do organismu.

U ghí másla nečekejte žádné nezdravé přepalování

Výjimečnost ghí másla je i díky kouřovému bodu, který je u něho posunutý až na 250 stupňů Celsia. Pokud je tedy potřeba vařit nebo péct při vysokých teplotách, nemusíte se bát, že by se ghí máslo začalo přepalovat a generovalo tak toxické a nezdravé látky. To bohužel většina jiných tuků neumí.

Žádné starosti s jeho skladováním

Na rozdíl o jiných tuků nebo másla, je prakticky úplně jedno, kam ghí máslo uskladníte. Ghí máslo vydrží zhruba jeden rok. Můžete ho dát do spíže nebo do lednice. Výhodou je, že ho nemusíte nijak chladit, takže je na Vás, kde budete mít místo.

Ghí máslo skvělý pomocník při hubnutí

Ghí máslo by nemělo chybět ve Vašem jídelníčku ani, pokud se chystáte hubnout. Výhodou jsou mastné kyseliny v tomto másle, které umí podpořit spalování tuků. Navíc to není jen o spalování tuků, ale dokonce umí provést i detoxikaci organismu. Látky z ghí máslu navážou volné radikály a ty putují z těla pryč.

Ghí máslo lze využít i na hojení

Je velmi zajímavé, jak velká je síla ghí másla. Pokud potřebujete, můžete ghí máslo využít i z vnějšku. Pokud máte podrážděnou pokožku nebo máte jiný problém s kůží, můžete si ghí máslo na dané místo rozetřít. Ghí máslo totiž umí podrážděnou pokožku velmi rychle zklidnit, ale dokonce ji i hydratovat. A vzhledem k tomu, že dokáže pleť i zvláčnit, může to být zajímavý pomocník i právě pro kosmetické účely. Někdy lepší, jak specializovaný krém.

Pomocník pro zlepšení a zklidnění nervů

Pokud žijete napjatě a potřebujete trochu zklidnit nervy, můžete sáhnout po ghí másle, které si zařadíte do jídelníčku. Je to především z důvodu, že ghí máslo obsahuje omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Ghí máslo se pak dá využívat jako nervové a mozkové tonikum. A přiznejme si to, kdo z nás to občas nepotřebuje?

Kde se dá koupit ghí máslo?

Ghí máslo se dá koupit na mnoha místech. Můžete si ho koupit klasicky v supermarketu nebo můžete zamířit do některých online lékáren. Pokud využijete Dr Max slevový kupon nebo Lekarna.cz slevový kód, můžete na tomto zdravém produktu ještě něco ušetřit. Každá koruna se hodí. Pokud investujete do Vašeho zdraví, může to být cesta, jak ghí máslo zařadit do jídelníčku a začít s ním vařit.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek