- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůFitnessNejlepší cviky na prsa doma i v posilovně

Nejlepší cviky na prsa doma i v posilovně

Široký vypracovaný hrudník je devízou každého návštěvníka posilovny. Není potom divu, že posilování prsou se v posilovnách dostává tolik pozornosti a dostat se k benchi často bývá v mnoha posilovnách nadlidským úkolem. Na dokonalý rozvoj prsních svalů však pouze bench press nestačí, proto si v dnešním článku ukážeme, jak prsní svaly perfektně procvičit doma i v posilovně.

Cviky na prsa doma i v posilovně

Ačkoli platí, že nejlepšího procvičení prsou dosáhnete v posilovně, rozhodně se nemusíte bát, že by neexistoval žádný způsob, jak se na ně zaměřit i v domácím prostředí. Prsa totiž nejlépe reagují na různé variace tlakových cviků, proto by v jejich domácím tréninku neměly chybět všechny možné typy kliků, ať už se jedná o běžné kliky na zemi, kliky o lavičku nebo, jste-li úplný začátečník, kliky o zeď. Pro posílení vnitřní strany prsních svalů je vynikajícím cvikem například izometrické mačkání medicinbalu nebo rozpažování s vlastní vahou na zemi.

V posilovně pak samozřejmě neváhejte využít bench pressu, jenž buduje nejen vaše prsa, ale obecně sílu horní poloviny těla. Zařadit můžete také jeho varianty s jednoručkami, na hammer strojích nebo například peck-deck na kladce. Variant je opravdu hodně, proto chcete-li najít ty nejlepší cviky na prsa na doma i v posilovně včetně videoukázek a detailního rozboru, navštivte server posilka.cz, kde se tomuto tématu intenzivně věnují.

Cviky na ramena

Se cvičením prsou je úzce spojeno cvičení ramen, které u většiny cviků na prsa dostávají rovněž zabrat, především tedy přední delty. Je proto dobré po tréninku prsou zařadit nějaký cvik na zadní ramena, jako je například upažování v předklonu nebo facepull, aby nezačaly za předními a bočními deltami zaostávat. Chcete-li si ty nejlepší cviky na ramena prohlédnout s podrobnými videoukázkami a rozborem, webové stránky posilka.cz pro vás budou tím pravým místem.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek