- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůZdravíPusťte se do jarní detoxikace organismu

Pusťte se do jarní detoxikace organismu

S příchodem jara nastává skvělý čas na pravidelnou detoxikaci vašeho organismu. Naše tělo se totiž začíná probouzet do nového začátku. Čemu se věnovat a na co si dát pozor?

Vsaďte na speciálně upravenou stravu

Současná doba přináší několikanásobně vyšší zátěž pro náš mozek a nervovou soustavu. Proto je vhodné zaměřit se na jaře na speciálně upravenou stravu. Rozhodně byste se však stravě neměli zcela vyhýbat. Pokud se ze dne na den rozhodnete přestat jíst, vaše tělo bude v šoku. A jakmile získá příležitost opět se dostat k cukru, začne si přirozeně dělat velké tukové zásoby. 

Strava z pohledu celostní medicíny by měla obsahovat cukr, který ke své práci potřebuje mozek a celá nervová soustava. Kromě toho lze doporučit pít vlažnou vodu s citronem. Pokud vám vlažná voda nedělá dobře, můžete začít studenou, než se vaše zažívání spraví. 

Voda s citronem je skvělým pomocníkem k rozpuštění usazenin a odkyselení těla. Vlažná voda tak učiní lépe než voda studená, a navíc ji tělo nemusí zahřívat. 

Dejte šanci koktejlům z divokých bylin

V rámci detoxikace organismu obecně upřednostněte lehkou stravu bez masa. Kromě toho můžete vyzkoušet také jarní koktejly z divokých bylin (např. pampelišky, jitrocele, kopřivy a vojtěšky). Takový koktejl vám skvěle doplní železo, minerály a vitamíny. 

Podpořte detoxikaci dalšími aktivitami

Jarní detoxikaci organismu můžete podpořit i dalšími aktivitami. Doporučit lze například pravidelné cvičení jógy. Díky tomu, že budete postupně rozšiřovat rozsah vašeho pohybu, přispějete k rychlejší detoxikaci vašich svalů a šlach. Nezapomeňte také na dostatečný pitný režim

Více informací ze světa celostní a čínské medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek